czwartek, 20 listopada 2014

5. URODZINY BOHOBOCO

Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek tworzą nierozłącznie od 5 lat markę BOHOBOCO. Pokaz najnowszej kolekcji na wiosnę/lato 2015 był jednocześnie połączony z 5. urodzinami szybko rozwijającej się firmy. To niezwykłe, zorganizowane z wielkim rozmachem wydarzenie odbyło się 17 listopada w hali Warszawskiego Centrum Expo XXI. Sama zapowiedź w postaci oryginalnych, bo „grających” zaproszeń, była przedsmakiem czekających atrakcji i najwyższych standardów. Zgodnie z przypuszczeniami tak właśnie było…Spektakularna oprawa i niecodzienna dla polskich pokazów mody ranga wydarzenia niewątpliwie zaskoczyła zaproszonych gości. Monumentalna, utrzymana w geometrycznych kształtach dekoracja i 240 metrowy wybieg wraz z obracającymi się podestami stworzył swoisty labirynt, w którym poruszały się modelki. Na niezwykłą atmosferę pokazu złożyła się również aranżacja muzyki stworzona specjalnie na tę okazję przez znanego kompozytora – Nick’a Betourne. Dźwięki wydobywające się z fortepianu przy akompaniamencie skrzypiec były elementem iście bajkowym.

Sama kolekcja była bardzo bogata, ale wciąż utrzymana w charakterystycznym dla projektantów minimalistycznym i klasycznym stylu w połączeniu z subtelną kobiecością kreacji. Prezentację kolekcji podzielono na dwa segmenty.  Pierwszą część zdominowały sylwetki z kolekcji dziennej, natomiast pokaz zwieńczyły dostojne i wyrafinowane suknie wieczorowe. Liczne tkaniny zaprojektowane i stworzone specjalnie dla BOHOBOCO były niepowtarzalne i jednocześnie wyjątkowe. Metaliczne i energetyczne kolory oraz niebanalne faktury niewątpliwie przykuwały wzrok i nasuwały na myśl suknie z pokazów DIOR czy CHANEL. Kolorystyka kolekcji oparta głównie na kontrastach czerni i bieli oraz mocnych akcentach kolorystycznych w postaci granatu i srebra. Na wybiegu pojawiły się również sylwetki w odcieniach pastelowego błękitu i szarości. Asymetryczność krojów, mocne wycięcia oraz nie wulgarne odkryte ciało przez prześwitujące tkaniny stworzyło wizję kobiety silnej i świadomej swojej zmysłowości. W kolekcji nie zabrakło również codziennych, streetowych wręcz elementów garderoby takich jak wąskie spodnie, ołówkowe spódnice, klasyczne marynarki czy sukienki na kanwie stylu lat 50. Doskonałym uzupełnieniem kolekcji były dodatki zaprojektowane przez BOHOBOCO. Kolekcja butów, toreb oraz pasków powstała przy współpracy z włoską manufakturą.


Wydarzenie zaplanowane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach postawiło niewątpliwie wysoką poprzeczkę polskim projektantom. Ponad 50 starannie zaplanowanych, spójnych i przemyślanych sylwetek zaprezentowanych przez ponad 40 modelek to dowód na to, że polska moda zaczyna korespondować ze światowymi wybiegami. Zwieńczeniem uroczystego wieczoru był urodzinowy tort, którym projektanci poczęstowali gości. Jak każdy element eventu, jak również tort, był odpowiednio zaaranżowany i nie zabrakło w nim charakterystycznego minimalizmu marki BOHOBOCO. Serdecznie gratuluję i jednocześnie dziękuję projektantom za wspaniałe widowisko. Mr.Vogue
Ewa Szabatin http://www.szabatin.pl

Ewa Szabatin http://www.szabatin.pl

1 komentarz: