sobota, 14 grudnia 2013

RECENZJA „Jak nosić krawat”

Dzisiaj postanowiłem zrecenzować książkę… Nie zapominając o tym, ze prowadzę bloga modowego, książka jest bezpośrednio związana z tą dziedziną, a mianowicie ostatnio przeczytałem doskonałą książkę pt. „Jak nosić krawat”, autorstwa Dylana Jonesa - brytyjskiego eksperta od męskich problemów. Była to pozycja polecona od mojego dobrego kolegi, którego wyczucie stylu jest naprawdę nienaganne - i nie wiem, czy jest to efektem przeczytanej książki, czy jest to jego naturalna cecha…  
Jest to przewodnik dla młodych mężczyzn, którzy chcą wyglądać i zachowywać się doskonale w każdej sytuacji.

Nie jest to typowy poradnik, w którym znajdziemy wypunktowane zalecenia, jest to książka utrzymana w konwencji bardzo humorystycznej, lecz nie brakuje w niej konkretów. Jest to zbiór zabawnych felietonów na temat męskiej mody, savoir vivre’u i kariery zawodowej. Każdy zainteresowany podwyżką w pracy, wyleczeniem kaca, nauką tańca, czy tym jak należy zachowywać się w kasynie powinien sięgnąć po tę lekturę. Pomimo premiery książki, która miała miejsce w 2008 roku poruszone w niej problemy są aktualne do dziś.Książka została podzielona na 8 rozdziałów. Każdy z nich jest poświęcony innym zagadnieniom:
* praca i pieniądze, *etykieta i obyczaje, *sex i uczucia to doskonały rozdział, aby dowiedzieć się więcej o tym jak zakończyć związek, czy jak się oświadczyć, *styl i moda ( to moja ulubiona sekcja ), *sport i rozrywka, w której dowiemy się jak być królem karaoke lub jak rozmawiać z gwiazdą, *zdrowie i sprawność,  *prace ręczne i narzędzia oraz *jedzenie i picie.Wszystko, co elegancki mężczyzna powinien wiedzieć o współczesnym świecie i ponadczasowych wymogach etykiety, znajdziecie w książce Dylana Jonesa, dlatego uważam, że może być to doskonały prezent od Świętego Mikołaja…Brak komentarzy:

Prześlij komentarz