niedziela, 24 listopada 2013

MODOWA RECENZJA FILMU


Moja wyprawa do kina na film przygodowy pełna była zniechęcenia i zniesmaczenia, gdyż z reguły nie lubię filmów o podobnej tematyce, jednak po przeczytaniu wielu recenzji postanowiłem wybrać się do kina na zapowiadany wcześniej film amerykańskiej produkcji  pt. "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia", który jest ekranizacją drugiego już tomu popularnej trylogii Suzanne Collis. Jennifer Lawrence powraca jako Katniss Everdeen. Wyjątkowo mroczny i trzymający w napięciu film w reż. Francisa Lawrence'al.Kilka słów o samym filmie… 
 W państwie Panem, w którym dzieje się akcja „Igrzysk śmierci”, panuje terror i wielki chaos. Obecnie panująca klasa rządząca wybiera co roku dwójkę gladiatorów z każdego z 12 regionów (Dystryktów) i zmusza ich do udziału w krwawym reality show. To kara za wywołany niegdyś bunt. Niewolnicy odbywają pełną cierpień, wielodniową walkę. Zwycięża ten który przeżyje. Rywalizacja odbywa się na oczach widzów, to reality show na śmierć i życie.

Recenzując film na blogu modowym nie mogę zapomnieć o aspektach ściśle z blogiem o modzie powiązanych. Jest to swoista plejada gwiazd i strojów, gdzie główną kostiumografką jest  Trish Summerville. Oglądając film i przypatrując się wspaniałym kostiumom bohaterów nie można nie zwrócić uwagi na fantastyczne suknie i buty od Alexandra McQueena oraz cudowną biżuterię od Eddiego Borgo. Wspaniała aktorka - Elisabeth Banks wcieliła się w rolę Effie Trinket- czyli kobiety kochającej oryginalne fryzury, ubrania i makijaże. To główna postać prezentująca na sobie wspaniałe i wymyślne kreacje. Mowa tutaj o legendarnej już sukni od Alexandra McQueena ze sztucznych motyli z kolekcji s/s 2011, krwisto czerwonej sukni przypominającej kwiat wiśni, oraz pięknej kreacji w kolorze bladego filetu z gigantycznym kołnierzem. 

Oczywiście charakterystyczne dla McQueena buty bez obcasa jak również  czarne z obcasami przypominającymi kły są dumnie prezentowane przez aktorkę Elisabeth Banks. Jennifer Lawrence równie dumnie prezentowała projekty Aleksandra McQueena nosząc białą, bajecznie piękną suknie ślubną. 
Swoich strojów do filmu użyczył również Christpher Kane z pokazu a/w 2012.
Ponadto projektantka - Maria Dora specjalnie na tę okoliczność zaprojektowała dla Jennifer Lawrence grającą Katniss Everdeen wełniany komin przypominający zbroję, co wspaniale podkreślało charakter granej przez aktorkę postaci. 
Christopher Kane a/w 2012

Film pełen jest modowych ciekawostek, których tylko część prezentuję na moim blogu. Zachęcam do obejrzenia filmu i naturalnie polecam. 
Mr. V


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz