piątek, 31 października 2014

ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC - Fashion Week Poland


Na tegorocznym Fashion Week Poland nie mogło zabraknąć Łukasza Jemioła, który cyklicznie, co pół roku, na łódzkim tygodniu mody prezentuje kolekcję z linii BASIC.


Projektant połączył wszystkie cechy casualowych kolekcji tj. praktyczność, wygodę oraz niezobowiązującą elegancję. Projekty na wiosnę/lato w wydaniu Łukasza Jemioła zdecydowanie zdominowane zostały przez swetry oraz okrycia wierzchnie, co mija się z klasycznym przeznaczeniem ubioru w nadchodzącym sezonie wiosna/lato. Streetowe kolekcje z roku na rok są coraz barwniejsze, choć nadal pozostają utrzymane w charakterystycznych dla projektanta odcieniach spranego błękitu i szarości. Praktyczność połączona jest z najnowszymi trendami za sprawą energetycznych electric blue i rewii wzorów <kropki, piksele oraz pasy>. W najnowszych projektach uwagę przyciąga niebanalna konstrukcja, liczne połączenia faktur, różnobarwnych tkanin oraz płynne balansowania na granicy codzienności i elegancji. Otulająca dzianina, dżersej i dodatki w postaci toreb i biżuterii z włoskich skór są niewątpliwie elementem luksusowym. Mężczyzna również nie został pominięty w procesie twórczym najnowszej kolekcji. Projektant zadbał o jego indywidualność, której wyrazem są taliowane, wzorzyste marynarki oraz płaszcze. Nieodłączną częścią basicowych pokazów są t-shirty z motywem przewodnim kolekcji. Tym razem były to kontrowersyjne hasła takie jak „Sex is Basic” czy „Love is Basic”.


Wszystkie elementy kolekcji pozwalają na swobodne i plastyczne ich łączenie. Na wybiegu pojawiła się doskonała alternatywa dla bezkształtnych form, które w wydaniu marki „ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC” zyskały nowy charakter.


fot. Magazyn: Moda&Sukces www.modasukces.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz