czwartek, 15 maja 2014

FASHION WEEK-DAY 3 (part 2)

Zapraszam serdecznie na ciąg dalszy recenzji pokazów z trzeciego dnia FASHION WEEK. Był to wyjątkowy i urozmaicony pod względem różnorodności pokazów dzień, dlatego nie mogłem nie opisać kolejnych prezentacji, które bez wątpienia zasługują na uznanie. 
ALEKSANDRA KMIECIK / CARLO ROSSI

Godzina 19:00 na sali pokazowej zarezerwowana była dla łódzkiej absolwentki ASP – Aleksandry Kmiecik. Projektantka przy współpracy ze sponsorem-Carlo Rossi przygotowała niezwykły modowy spektakl, który zaskoczył publiczność. Artystka w swoich projektach stawia na klasykę, wygodę oraz podkreślenie walorów kobiecości. Gama kolorów, którymi posłużyła się projektantka jest niezwykle bogata, co sprawiło, że prezentowane sylwetki nie były smutne i monotonne. W kolekcji znajdziemy wyraźnie podkreśloną talię oraz odkryte ramiona. Szczególną uwagę przykuwa geometryczna krata oraz nieoczywiste, płynące wręcz po materiale wzory kwiatowe, które dodają projektom lekkości. Ołówkowy fason spódnic oraz podkreślona linia bioder były często powtarzającym się motywem. Prostota i nasycone kolorem akcenty pozwoliły na stworzenie bardzo nowoczesnej kolekcji, w której doskonale czuć się będzie kobieta biznesu. Niekrępujące, proste fasony są modne, ale również dają wielką swobodę i wygodę. Aleksandra Kmiecik miksuje kolory, fasony oraz materiały, co pozwala na szeroki odbiór kolekcji. Należy się jedynie zastanowić, czy delikatne, prześwitujące wręcz jedwabne bluzki oraz krótkie szorty są idealnym elementem garderoby na sezon-jesień/zima… Projektantka nie boi się eksperymentować z kolorem i materiałem. Niezwykłym, wręcz bajkowym elementem, na który widzowie czekali z niecierpliwością była prezentacja sukni przygotowanej przy współpracy z Carlo Rossi. W roli modelki wystąpiła Anna Wendzikowska, która z dumą zaprezentowała suknię, nazwaną „Carlo Rossi Sweet White”. Była ona wykonana z unikalnej odmiany storczyków, które nie są dostępne na polskim rynku, co sprawiło, iż była wyjątkowa i niepowtarzalna. Suknia, stworzona przez duet florystyczny Sekunda&Sieradzan, bez wątpienia zachwyciła publiczność, co zostało wyrażone niezliczoną ilością oklasków.
MIGUEL VIEIRA

Miguel Vieira to jeden z najbardziej cenionych portugalskich projektantów mody. Projektowaniem ubioru zajmuje się od blisko 30 lat. Rozpoczynał współpracę z Moda Lisboa Fashion Week, markami Guess, Montagute oraz magazynem Marie Claire.

Kolekcja "A Winter Night" w wielkim stylu zamknęła czwartkową Aleję Projektantów – DESIGNER AVENUE. Bezapelacyjnie, był to najwspanialszy pokaz jaki miałem kiedykolwiek możliwość podziwiać. Nowa kolekcja Miguela Vieiry jest utrzymana w eleganckim, nowoczesnym i awangardowym stylu. Miguel w swoich kreacjach kreuje wizję człowieka biznesu. Mężczyźni prezentowali się w kraciastych, pikowanych i taliowanych garniturach, natomiast kobiety w eleganckich, żakardowych sukniach będących synonimem luksusu. Paleta kolorów jest w tej kolekcji ściśle związana z jej tytułem - dominuje w niej czerń i granat - jak mówi projektant rodem z "północnej półkuli". W kolekcji na pierwszy rzut oka widać niebywale dopracowane szczegóły i najwyższej klasy kunszt krawiecki. Miguel stworzył kolekcję daleko wybiegającą w przyszłość. Wykorzystanie doskonałych jakościowo materiałów i nowoczesnych form zostało wzbogacone biżuteryjnymi akcentami w postaci broszek, które dodały projektom nonszalancji. Moda Miguela Vieiry przeznaczona jest na specjalne okazje. Projektant zastosował odważne rozcięcia oraz przezroczyste elementy w propozycjach damskich sukien. Moją uwagę przykuły marynarki w odcieniach zimnego fioletu oraz szarości. Moda prezentowana przez markę MIGUEL VIEIRA nie jest tylko partią ubrań na jeden sezon, ale jest to wyznaczanie trendów i kreowanie przyszłości, co jest największym trudem w pracy projektanta. Moje najszczersze gratulacje i ukłony w stronę Miguela, którego miałem przyjemność poznać osobiście. Był to dla mnie niezwykły zaszczyt. Jest on nie tylko doskonałym wizjonerem mody, ale również przemiłym człowiekiem.Zapraszam serdecznie do komentowania 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz