środa, 26 marca 2014

Relacja z pokazu Mariusza Przybylskiego "Night Air"


Jubileuszowa kolekcja Mariusza Przybylskiego "Night Air"
Pokaz Mariusza Przybylskiego zabrał nas tam, gdzie dzień spotyka się z nocą...


W piątek 14 lutego odbył się długo oczekiwany- jubileuszowy pokaz Mariusza Przybylskiego, z okazji 10-lecia pracy projektanta. Wydarzenie to miało miejsce w hali zdjęciowej przy ulicy Domaniewskiej w WarszawieBył on inspirowany zmierzchem- stąd też jego nazwa „Night Air”. Mariusz Przybylski zaprezentował jak zawsze doskonale dopracowaną i oryginalną kolekcję, dlatego też nie mogło zabraknąć relacji, na którą serdecznie zapraszam…Mariusz Przybylski należy do wąskiego grona ambitnych, polskich projektantów (z czego możemy być bardzo dumni), którzy pracują nad swoją marką, a nie „bywaniem” na salonowych dywanach, czego efekty widać jak na dłoni… Już 10 lat pracy i tysiące projektów, które stworzył dla wymagających klientów w Polsce cieszą się ogromnym uznaniem. W jego kolekcji znalazły się zarówno męskie jak i damskie sylwetki, które wyróżniały się niebanalną stylistyką.

Kolekcję można podzielić na dwie części, które diametralnie się od siebie różnią. Widzimy połączenie motywów lata z odrobiną mroku zimy. Na wybiegu w pierwszej części pokazu dominowały wzorzyste printy w żywych i jaskrawych kolorach. Egzotyczne motywy i perfekcyjnie dobrana, budująca napięcie muzyka w postaci śpiewu ptaków przenosiła widza do centrum dżungli i pozwoliła utożsamić się z kolekcją. Druga część pokazu zdominowana była przez ciemne odcienie granatu,  głęboką czerń w matowym i metalicznym wydaniu oraz kontrastowe dodatki w postaci białych koszul czy pomarańczowych skarpetek do dyskusyjnej długości garniturowych spodni. Zobaczyliśmy świetnie skrojone męskie garnitury, kurtki typu "bomber" oraz bluzy z uwypuklonymi nadrukami. Połączenia kaszmiru ze skórą, dzianiny z bawełną oraz wyciętych, symetrycznych wzorów pozwala stwierdzić, iż kolekcja została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych i wymagających fashionistach... Nie zabrakło klasyków w postaci skórzanych ramonesek czy klasycznych płaszczy. Poza kolorystycznym przełamaniem kolekcji, nie można było nie zwrócić uwagi na dopracowaną scenografię, która przypominała skały lodowca.

Przy okazji recenzji pokazu kłaniam się nisko Mariuszowi i życzę dalszego rozwoju i utrzymania najwyższego poziomu, na który pracował całe 10 lat. Polscy projektanci to nasza przyszłość… Trzymam kciuki i szczerze wspieram.

Na tak wielkim wydarzeniu nie mogło zabraknąć gwiazd, celebrytów oraz samych klientów Mariusza. Oto mój przegląd stylizacji…
Małgorzata Socha & Mariusz Przybylski

Michał Witkowski zaprezentował się w długo oczekiwanym projekcie od młodego, polskiego projektanta – Kamila Sobczyka. Szyta na specjalne zamówienie marynarka oraz czapka – HAUTE COUTURE zwaliła z nóg… Klasyczna, głęboka czerń z barokowym wzorem roślinnym w tle w połączeniu z kamieniami i blaskiem klasycznego t-shirtu od VERSACE bezbłędnie wpisała się w klimat uroczystości. Nie można zapomnieć o dodatkach w postaci naszyjnika czy pierścienia z motywem czaszki (Alexander McQueen). 
Zapraszam również na stronę Michała Witkowskiego- KLIK

Joanna Przetakiewicz


Ada Fijał

Macademian Girl - Tamara


Katarzyna Sokołowska

Agnieszka Szulim


Aleksandra KisioŁukasz Jemioł 

Lidia Kopania

Anna Wendzikowska

Zapraszam do komentowania ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz