wtorek, 28 października 2014

Fashion Week Poland - DAWID TOMASZEWSKIPokazy Designer Avenue 11 edycji Fashion Week Poland zamknął wyjątkowy projektant, który doceniany jest przez światową elitę modowego biznesu. Na co dzień pracuje i mieszka w Berlinie. Jego projekty publikowane są na łamach wpływowych i opiniotwórczych magazynów takich jak: VOGUE, ELLE czy INTERVIEW. Twórczością projektanta od lat zachwycają się najbardziej wymagający znawcy sztuki.
fot. Magazyn: Moda&Sukces www.modasukces.pl
Inspiracją do stworzenia kolekcji „Supermatism” na sezon wiosna/lato 2015 był rosyjski konstruktywizm i elementy stylu Bauhaus. Dawid Tomaszewski to jeden z nielicznych projektantów, który wykorzystał jasne kolory, które były motywem przewodnim najnowszej kolekcji. Paleta barw oscyluje między pastelowymi odcieniami beżu, kremu, bieli i szarości z mocnymi akcentami w postaci czerwieni i szmaragdu, który nadaje kolekcji wyrazu. Luksusowe materiały takie jak kaszmir i jedwab posłużyły do stworzenia długich sukien, szykownych spódnic oraz wytwornych żakietów. Kobieta w wydaniu Dawida Tomaszewskiego jest synonimem klasycznego piękna i subtelności.

Tradycyjna forma pokazu została zastąpiona przez prezentację „STUDIO”, w którym widz, poruszając się po wybiegu, miał możliwość podziwiania stojących na podestach posągowych modelek. Była to okazja do bliskiego obcowania z modą oraz dokładnego przyjrzenia się projektom. Naszym oczom nie umknęły nawet koronkowe detale z kryształowym wykończeniem.

Kolekcje Dawida Tomaszewskiego od zawsze zachwycały pięknem, szykiem i ponadczasową elegancją. Projekty zaprezentowane na tegorocznym Fashion Week Poland nie odbiegały od standardów, co jest wynikiem ciężkiej pracy oraz konsekwencji projektanta.


Zapraszam również do odwiedzenia strony Magazynu Moda&Sukces www.modasukces.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz